گواهینامه ISO, HSE گواهی نامه iso , hse گواهینامه ایزو, استاندارد ISO و گواهی , HSE – MS گواهینامه CE , گواهی IMS ، گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، گواهی تایید صلاحیت پیمانکاری ، رتبه انفورماتیک , رتبه پیمانکاری

09226799678

info@ims-iso.ir

گواهینامه ایزو

درباره اخذ استاندارد ایزو ، بررسی چگونگی اعتبار گواهینامه ایزو میباشد. بجهت اطلاعات کافی درباره نحوه بررسی اعتبار انواع گواهینامه ایزو اینجا کلیک کنید.

گواهینامه HSE-MS

گواهینامه HSE گواهی نامه HSE – MS ؛ ارزیابی ومدیریت ریسک ازمفاهیم اساسی و اصلی درمقوله تدوین مدل HSE- MS میباشد.. بیشتر

گواهینامه صلاحیت اداره کار

گواهی صلاحیت اداره کار ، گواهی نامه صلاحیت پیمانکاری ، گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران بیشتر

لینکهای مرتبط

 

نحوه گرفتن گواهینامه ایزو برای رستوران

نحوه گرفتن گواهینامه ایزو برای رستوران چگونه است؟ چطور برای رستوران خود گواهینامه ایزو بگیرم؟ نحوه اخذ گواهی ایزو برای رستوران؟ آیا برای رستوران می توان گواهینامه ایزو گرفت؟ چه گواهینامه هایی برای رستوران به کار میاید؟ گواهی نامه های ایزو مناسب برای رستوران کدامند؟ آیا گواهی ایزو به درد رستوران می خورد؟ روش دریافت گواهینامه ایزو برای رستوران ؟

گواهی نامه های ایزو برای رستوران در مقالات قبلی تشریح شد و همانگونه که گفته شد یکسری استانداردهای عمومی و یکسری تخصصی بودند: ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی ، ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ، HSE یا همان HSE-MS سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و زیست محیطی و ایزو22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی و ایزو10002 سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان و ایزو10004 سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان . جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استانداردهای مورد نیاز رستوران اینجا کلیک کنید.

نحوه گرفتن گواهی ایزو برای رستوران مانند دیگر سازمانها و مشاغل به این صورت تعریف می گردد:

انتخاب هدف از اخذ گواهینامه ایزو

انتخاب نوع گواهینامه ایزو

تعیین مرجع ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

مستند سازی و پیده سازی انواع استانداردهای ایزو

ممیزی داخلی و ممیزی خارجی

ممیزی نهایی

صدور گواهینامه ایزو

با توجه به پلن تعریف شده بالا در ابتدا هدف از دریافت گواهی ایزو باید مشخص گردد. هدف از اخذ گواهینامه ایزو را اینطور می توان طبقه بندی کرد:

اخذ گواهینامه ایزو برای مناقصات

دریافت گواهینامه ایزو برای صادرات

گرفتن گواهینامه ایزو برای رقابت با رقبا

اخذ گواهی ایزو برای تبلیغات و برند سازی

دریافت گواهی نامه ایزو برای مطرح شدن در بازارهای داخلی

گرفتن گواهی نامه ایزو برای مطرح شدن در بازارهای بین المللی

اخذ گواهینامه ایزو با هدف پیاده سازی واقعی

و بسیاری اهداف سری دیگر که تنها خود متقاضی محترم ممکنست بداند و سری هست. به هر صورت ابتدا هدف از دریافت گواهینامه ایزو مهم هست و باید در ابتدا هدف از اخذ گواهی نامه ایزو مشخص بشود. هدف از اخذ گواهی نامه ایزو قطع به قدری مهم هست که مراحل دیگر را تحت الشعاع قرار می دهد.

 

تعیین نوع گواهینامه ایزو

بعد از اینکه هدف از اخذ گواهی ایزو مشخص شد نوبت به تعیین نوع گواهی نامه ایزو می رسد و اینکه نوع گواهینامه ISO مشخص شود. گواهینامه های ایزو انواع و اقسام مختلفی دارند که با یک مشخصه و یا کد چهار الی پنج رقمی از یکدیگر متمایز می شوند. گواهینامه های ایزو اما به طور کل اگر بخواهیم دو گروه می شوند:

سیستم های مدیریتی عمومی و استانداردهای ایزو عمومی

یکسری سیستم مدیریت تخصصی و استاندارد ایزو تخصصی

سیستم های مدیریتی عمومی و استانداردهای ایزو عمومی

استانداردهای عمومی که برای تمامی شرکتها و سازمانها با هر نوع فعالیت عمومی هستند. عمومی ترین انواع گواهینامه ایزو را این گونه می توان تعریف کرد:

گواهینامه ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت ISO9001
گواهینامه ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی ISO14001
گواهینامه ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ISO45001
گواهینامه HSE یا HSE – MS سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و زیست محیطی
گواهی نامه ایزو10002 سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان ISO10002
گواهینامه ایزو10004 سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان

و دیگر استانداردهای عمومی که جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استانداردهای ایزو عمومی با مهندس محمدیان تماس حاصل نمایید.

 

سیستم مدیریت تخصصی و استاندارد ایزو تخصصی

این گروه از سیستم های مدیریتی و استانداردهای ایزو قسمت عمده ای از استانداردها را شامل می شوند که با توجه به مشاغل و زمینه فعالیتهای مختلف ممکنست برای یک شغل دو یا چند استاندارد تعریف گردد. استانداردهای تخصصی دارای یک کد و مشخصه هستند که آنها را از دیگر استانداردها متمایز می کند. مثلا:

ایزو22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی ISO22000

ایزو29001 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ISO29001

ایزو13485 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی ISO13485

ایزو27001 سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISO27001

و بسیاری از استانداردهای تخصصی دیگر که تعدادشان بسیار زیادست و در اینجا نمی توان همه را نام برد. جهت مشاهده تمامی استانداردهای ایزو می توانید به سایت WWW.ISO.ORG مراجعه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استانداردهای تخصصی متناسب با زمینه فعالیت خود با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید.

تعیین مرجع ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

سپس بعد از انتخاب هدف و تعیین نوع استاندارد ایزو نوبت به مراجع صادر کننده ایزو می رسد. مراجع صادر کننده ایزو را در اصطلاح و اختصار CB می نامند که CB ها تحت اعتبار یک نهاد بالادست دولتی با عنوان AB فعالیت می کنند و مجوز ثبت و صدور و فعالیت می گیرند. در نهایت نهاد بین المللی IAF به عنوان نهاد اصلی و بالاترین نهاد این چرخه به AB ها مجوز فعالیت می دهد. دو نکته مهم اینکه AB خودش گواهینامه ایزو صادر نمی کند و بلکه آن را به CB ها می سپارند همچنین AB ها باید از قوانین IAF تبعیت کنند. اصولی ترین روش صدور گواهینامه ایزو به همین شکل هست اما یک روش دیگر هم هست که گواهی نامه های ایزو توسط AB و CB خصوصی صادر می گردند و تحت اعتبار IAF نیستند و اصطلاحا غیر IAF نام می گیرند که البته اعتبار گواهی نامه های ایزو IAF را ندارند. جهت شناخت مراجع معتبر صادر کننده ایزو با مرکز محمدیان تماس بگیرید.

مستندات ایزو متناسب نوع گواهی ایزو تهیه و ارائه می شود و سپس با استفاده و بهره از مستندات ، پیاده سازی انجام می شود که این پیاده سازی در خصوص استانداردهای تحت اعتبار IAF اجباری هست و اما مراجع غیر IAF بر روی پیاده سازی سختگیری نمی کنند. سپس ممیزی داخلی و ممیزی خارجی صورت گرفته و انطباقها و عدم انطباقها توسط ممیز بررسی می شود و سپس ممیزی نهایی انجام می شود و در صورت تایید ممیز گواهینامه ایزو صادر خواهد شد.

مهندس محمدیان به عنوان یک مرکز معتبر در خصوص استانداردهای ایزو ، انواع گواهینامه های ایزو را متناسب نیاز شما با کمترین هزینه و در کمترین زمان ارائه می کند.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پربازدیدترین ها

استانداردهای بین المللی