گواهینامه ISO, HSE گواهی نامه iso , hse گواهینامه ایزو, استاندارد ISO و گواهی , HSE – MS گواهینامه CE , گواهی IMS ، گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، گواهی تایید صلاحیت پیمانکاری ، رتبه انفورماتیک , رتبه پیمانکاری

09226799678

info@ims-iso.ir

گواهینامه ایزو - اخذ ایزو

 

گواهینامه ایزو - اخذ ایزو

دریافت گواهینامه ایزو سوال اکثر شرکتها هست که به هر علت شخصی خواهان اخذ ایزو هستند. در مهمترین گام دریافت و اخذ گواهینامه ایزو ، شرکتهای صادر کننده ایزو هستند و اعتبار مراجع گواهی دهنده ایزو و این موضوع مهم که یک شرکت و مرجع صدور ثبت و صدور ایزو مجوز صذور ایزو دارد یا خیر و اصالت دارد یا نه؟ اصالت گواهی ایزو بسیار مهم هست زیرا تمامی شرکتها مجوز ثبت و صدور گواهینامه ایزو را ندارند و با استفاده از پسوندها و پیشوندهای مختلف انگلیسی و فارسی و ترجمه برندهای مختلف از فارسی به انگلیسی و از انگلیسی به فارسی و اضافه کردن پسوند و پیشوندهای مختلف برندهایی ساختگی می سازند که اعتبار ندارند و جالب هست که فقط خودشان را معتبر می دانند و شرکتهای دیگر را نامعتبر می خوانند.

نحوه تشخیص و شناسایی اصالت شرکت صادر کننده گواهی ایزو

برای شناخت اصالت گواهی ایزو و دانستن اینکه یک گواهینامه ایزو اصیل هست و یا خیر بایستی سازمانها سه مقوله ( AB ، CB و IAF ) را که در ذیل بدانها بطور مختصر می پردازیم دانسته و در موردشان اطلاعات کافی داشته باشند. لذا تقاضا می شود با حوصله این متن را خوانده و مطالعه بفرمایید و در صورت نداشتن وقت و حوصله با تماس با مهندس محمدیان و استفاده از خدمات مشاوره رایگان اطلاعات کافی را کسب نمایید

IAF چیست؟

IAF مخفف لاتین International Accreditation Forum یک نهاد و انجمن بین المللی اعتبار دهندگان هست. انجمن IAF عضوهای زیادی در کشورهای مختلف دارد و تمام کشورهای جهان برای خودش توی انجمن IAF نمایندگانی دارد که کشور ما ایران همچنین از این قضیه مستثنا نیست. برخی کشورها هستند که یک عضو و برخی دو تا سه و بیشتر عضو دارند.

AB چیست؟

AB مخفف ACCREDITATION body در حقیقت همان مراجع اعتبار دهنده ایزو نهاد و سازمانی دولتی هستند که درون دیگر کشورهای مختلف موجودیت دارند و مشغول بفعالیت هستند و هر کشوری برای AB هایی دارد که این AB های مختلف تحت نظارت IAF هستند و نکته دیگر اینکه AB هر کشور خودش نمیتواند اقدام به صدور گواهی ایزو نماید و خودش نمی تواند ایزو صادر کند بلکه مجوز صدور گواهی نامه ایزو را به شرکتهای صادر کننده ایزو ISO ( CB ) می دهند که اصطلاحا CERTIFICATION BODY هستند. همچنین نکته دیگر اینکه AB ها بایستی از قوانین IAF تبعیت کنند.

NACI مرکز ملی تایید صلاحیت ایران AB ایران است.

UKAS یک AB متعلق به انگلستان است.

DAKKS یک AB متعلق به آلمان است.

SAS یک AB متعلق به سوئیس است.

IAF یک AB متعلق به آمریکا است.

COFAAC یک AB متعلق به فرانسه است.

ACREDIA یک AB متعلق به ایتالیا است.

CB چیست؟

CB مخفف عبارت CERTIFICATION BODY سازمانها و شرکتهای صادر کننده ایزو هستند که این CB زیر نظر AB فعالیت می کند و مجوز صدور ایزو را از طریق AB می گیرند و حتما هم می باید از طریق نهاد دولتی AB اجازه ثبت و صدور گواهی نامه ایزو بگیرند. هستند شرکتها و افراد کلاهبردار و سودجو که بعنوان مرجع صادر کننده ISO اقدام به صدور ایزو می کنند حال آنکه زیر نظر هیچ نهاد AB نیستند و تنها ظاهری موجه و نامی ساختگی دارند. بهمین جهت آگاهی کامل از این مراجع اهمیت زیادی دارد که می توانید از طریق مرکز ما به اعتبار آن پی ببرید. جهت نمایش AB های دیگر اینجا کلیک فرمایید.

 

CB تحت اعتبار AB با عضویت IAF

با توضیحات داده شده می توان اینگونه بیان کرد که CB مراجع صادر کننده ایزو هستند که تحت نظر و اعتبار AB فعالیت می کنند و مجوز صدور گرفته و مدیریت می شوند و در نهایت نهاد IAF بعنوان بالترین راس بر روی کار AB نظارت می کند و AB زیر نظر IAF مدیریت شده و از قوانینش تبعیت می کند این گواهینامه دارای اعتبار و بالاترین اعتبار ممکنه هست. در این میان شرکتهایی هستند که از نام این برندها استفاده می کنند و از AB و CB های مختلف و نامشان سواستفاده می کنند و به برند سازی مجازی و دروغی می پردازند

جهت دریافت و اخذ گواهینامه ایزو اصل با کمترین هزینه و در کمترین زمان با کلی خدمات رایگان دیگر از طریق مهندس محمدیان اقدام فرمایید تا خیالتان راحت باشد. مهندس محمدیان از نمایندگان بزرگ مرکز جهت ثبت و صدور گواهینامه های ایزو می باشد.

 

گواهینامه ایزو - اخذ ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید